Fokarium

Miasteczko Hel usytuowane na cyplu półwyspu. To właśnie tam znajduje się fokarium (ul. Morska 2), gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku (jeszcze pod koniec XIX w. w strefie Pomorza Gdańskiego i Prus Wschodnich żyło ok. 1000 osobników foki szarej).

Placówka kierowana jest przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, która nie tylko ratuje i odtwarza populację foki szarej, ale także edukuje społeczeństwo w sprawach problemów ekologicznych Bałtyku i jego mieszkańców. Fokarium organizuje również specjalne kursy dla studentów i młodzieży szkolnej.

Dodaj opinię

Świetne miejsce, by z bliska zobaczyć żyjące w Bałtyku foki szare i poznać program odbudowy ich populacji. Najlepszym czasem na odwiedziny jest pora karmienia - zwykle ok. godz. 11:00, 14:00 i (latem) 16:30. Wizytując Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego można dowiedzieć się, co należy robić w przypadku spotkania dzikiej foki na plaży.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Fokarium kamerzysta Wrocław

Fokarium adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Fokarium, zobacz gdzie w Chałupach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Fokarium.
Ceny biletów / cennik wejść do Fokarium. Redakcja serwisu www.chalupy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-6 zł
    Fokarium cena biletu normalnego: 5-6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Fokarium opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij