Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej

Nadmorska Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej, prowadzi rowerzystów przez prawie 45 kilometrów, na trasie: Puck - Swarzewo - Władysławowo - Chałupy - Kuźnica - Jastarnia - Jurata - Hel.

Żadna inna ścieżka rowerowa w Polsce nie zapewnia takich doznań, jak wyprawa wzdłuż Półwyspu Helskiego. Na trasie rowerzyści minąć mogą wiele ciekawych atrakcji.

W Puckim parku na przykład rosną piękne, stare buki, spod których rozpoczyna się szlak rowerowy. W miejscowości tej warto też podziwiać zabytkową Pucką Farę.

W Swarzewie z pewnością dostrzeże się latające kormorany, które bardzo lubią tę okolicę.

We Władysławowie warto obejrzeć słynna Aleję Gwiazd Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO, port rybacki i wieżę widokowa Domu Rybaka.

W Chałupach dostrzec za to można masę wind- i kitesurferów mierzących się dzielnie z falami i wiatrem.

W Kuźnicy zachwyca natomiast Promenada ku Słońcu - o długości 638 metrów.

Przejeżdżając przez Juratę zahaczyć można o interesujące ścieżki przyrodnicze, po których w większości można poruszać się rowerem.

Celem podróży jest Hel położony na samym krańcu Półwyspu. To w tym miejscu podziwiać można nieograniczony z żadnej strony, fantastyczny widok na wody Mora Bałtyckiego.

Dodaj opinię
Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej, zobacz gdzie w Chałupach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej.
  • 84-120 Chałupy
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ścieżka Rowerowa wokół Zatoki Puckiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij