Chałupy - informacje praktyczne o miejscowości

Chałupy - dojazd

Położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim Chałupy to znana miejscowość wypoczynkowa na Półwyspie Helskim. Prowadzi tutaj tylko jedna droga wojewódzka nr 216, która docelowo łączy Hel z północną częścią województwa. Jak na tak maleńką miejscowość, Chałupy mają bardzo dobrą infrastrukturę komunikacyjną. Dotrzeć można tu zarówno autobusem, jak i koleją. Połączenia warto sprawdzić za pomocą wyszukiwarki Goeuro.pl, ponieważ podaje ona zawsze aktualne informacje.

Na stacji kolejowej PKP Chałupy zatrzymują się pociągi Przewozów Regionalnych oraz TLK. Kolej oferuje bezpośrednie połączenia praktycznie ze wszystkimi największymi miastami w Polsce, m.in. z Krakowem, Wrocławiem, Katowicami, Rzeszowem, Gdynią, Warszawą, Poznaniem, Szczecinem, Bydgoszczą, Koszalinem czy Gorzowem Wielkopolskim. Stacja PKP Chałupy znajduje się w zachodniej części wsi, tuż obok głównej drogi - łatwo tu dotrzeć na piechotę z dowolnego punktu. Na linii Władysławowo-Hel kursują również autobusy szynowe Arriva RP. Do Chałup można dojechać autobusami PKS Mława - kursują aż do Warszawy i Zakopanego. Lokalnie natomiast (do Gdyni i Karwi) jeżdżą busy Pomorskiej Komunikacji Samochodowej i prywatnego przewoźnika Olimp. Wszystkie busy docelowo jadą na Hel, a w Chałupach zatrzymują się przy głównej drodze.

Ciekawą alternatywę stanowi podróż samolotem do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Lotnisko obsługuje loty z Warszawy i Krakowa, a także wielu miast Europy. Odległość z Gdańska do Chałup to 63 km, a podróż zajmuje około godziny. We Władysławowie oraz innych okolicznych miejscowościach działają także firmy świadczące usługi przewozu osób taksówkami. Odległość z Chałup do Warszawy wynosi 627 km, do Krakowa - 578 km, do Poznania - 307 km, do Wrocławia - 455 km, do Białegostoku - 386 km, natomiast do Bielska-Białej - 599 km.


rozwiń
Chałupy - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij